66 Grocott PES 2009
| Name | Grocott |
|---|---|
| ID | 38610 |
| Nationality | England |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
49
Defence
78
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
68
Acceleration
72
Response
67
Agility
73
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
77
Shot Power
71
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
65
Swerve
75
Header
78
Jump
73
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Grocott |
|---|---|
| ID | 38610 |
| Nationality | England |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
