76 Grygera PES 2009
| Name | Grygera |
|---|---|
| ID | 2667 |
| Nationality | Czech |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | Czech |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
80
Defence
81
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
82
Shot Power
71
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
76
Header
82
Jump
73
Technique
74
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Grygera |
|---|---|
| ID | 2667 |
| Nationality | Czech |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | Czech |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

