62 Guadalupi PES 2008
| Name | Guadalupi |
|---|---|
| ID | 37167 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
40
Defence
71
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
65
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
67
Swerve
63
Header
70
Jump
77
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Guadalupi |
|---|---|
| ID | 37167 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
