56 Gucher PES 2010
| Name | Gucher |
|---|---|
| ID | 41065 |
| Nationality | Austria |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
59
Defence
74
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
72
Shot Power
62
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
72
Jump
72
Technique
64
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Gucher |
|---|---|
| ID | 41065 |
| Nationality | Austria |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
