71 Guemamdia PES 2008
| Name | Guemamdia |
|---|---|
| ID | 30213 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 43 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
33
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
80
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
81
Shot Power
80
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
62
Swerve
70
Header
77
Jump
78
Technique
81
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Guemamdia |
|---|---|
| ID | 30213 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 43 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
