74 Guerrero PES 2009
| Name | Guerrero |
|---|---|
| Full Name | Paolo Guerrero |
| ID | 8823 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
32
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
84
Top Speed
82
Acceleration
87
Response
82
Agility
79
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
81
Shot Power
78
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
58
Swerve
77
Header
81
Jump
81
Technique
83
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
| Name | Guerrero |
|---|---|
| Full Name | Paolo Guerrero |
| ID | 8823 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
