63 Guerriero PES 2008
| Name | Guerriero |
|---|---|
| ID | 32267 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
65
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
78
Agility
71
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
67
Swerve
66
Header
75
Jump
69
Technique
60
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
| Name | Guerriero |
|---|---|
| ID | 32267 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
