65 Guilherme PES 2010
| Name | Guilherme |
|---|---|
| ID | 38952 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
81
Acceleration
81
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
72
Shot Power
75
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
75
Jump
81
Technique
81
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Guilherme |
|---|---|
| ID | 38952 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 77kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players