104 Gulaas (Gullit) PES 2008
| Name | Gulaas |
|---|---|
| Real Name | Gullit |
| Full Name | Ruud Gullit |
| ID | 67924 |
| Real ID | 2388 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
94
Attack
68
Defence
94
Body Balance
88
Stamina
85
Top Speed
95
Acceleration
90
Response
90
Agility
92
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
90
Short Pass Speed
92
Long Pass Accuracy
94
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
93
Shot Power
95
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
97
Header
98
Jump
95
Technique
80
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
93
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Positioning
- Passing
- Post Player
- Side
- One-Touch Pass
| Name | Gulaas |
|---|---|
| Real Name | Gullit |
| Full Name | Ruud Gullit |
| ID | 67924 |
| Real ID | 2388 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 85kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
