74 Gunino PES 2010
| Name | Gunino |
|---|---|
| ID | 40550 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
65
Defence
68
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
72
Response
81
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
65
Header
73
Jump
75
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Gunino |
|---|---|
| ID | 40550 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
