67 Gunter PES 2009
| Name | Gunter |
|---|---|
| Full Name | Chris Gunter |
| ID | 37293 |
| Nationality | Wales |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
74
Agility
68
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
58
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
63
Swerve
65
Header
72
Jump
69
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Gunter |
|---|---|
| Full Name | Chris Gunter |
| ID | 37293 |
| Nationality | Wales |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
