62 H. Pauletta PES 2010
| Name | H. Pauletta |
|---|---|
| ID | 39314 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
65
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
63
Response
72
Agility
65
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
75
Shot Power
50
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
71
Header
80
Jump
63
Technique
50
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | H. Pauletta |
|---|---|
| ID | 39314 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
