68 H. Perez PES 2010
| Name | H. Perez |
|---|---|
| Full Name | Hernán Pérez |
| ID | 40532 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Villarreal C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
35
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
80
Acceleration
73
Response
81
Agility
83
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
65
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
72
Jump
81
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | H. Perez |
|---|---|
| Full Name | Hernán Pérez |
| ID | 40532 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Villarreal C.F. |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 39 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
