63 Hable PES 2008
| Name | Hable |
|---|---|
| ID | 37127 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
69
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
69
Jump
74
Technique
65
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hable |
|---|---|
| ID | 37127 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
