67 Hal Mamert PES 2008
| Name | Hal Mamert |
|---|---|
| ID | 101122 |
| Real ID | 35586 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
72
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
71
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
80
Shot Power
57
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
74
Swerve
80
Header
77
Jump
68
Technique
60
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hal Mamert |
|---|---|
| ID | 101122 |
| Real ID | 35586 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
