72 Halkach PES 2008
| Name | Halkach |
|---|---|
| ID | 100953 |
| Real ID | 35417 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
83
Body Balance
60
Stamina
57
Top Speed
63
Acceleration
77
Response
67
Agility
47
Dribble Accuracy
54
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
46
Shot Accuracy
78
Shot Power
46
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
45
Swerve
40
Header
76
Jump
50
Technique
56
Aggression
72
Mentality
75
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Halkach |
|---|---|
| ID | 100953 |
| Real ID | 35417 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 84kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
