60 Hansen PES 2009
| Name | Hansen |
|---|---|
| ID | 34778 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
68
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
70
Response
69
Agility
66
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
75
Jump
70
Technique
60
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hansen |
|---|---|
| ID | 34778 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players