71 Hansen PES 2010
| Name | Hansen |
|---|---|
| ID | 37092 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 41 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
40
Attack
73
Defence
79
Body Balance
50
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
80
Response
67
Agility
54
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
57
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
75
Shot Power
45
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
52
Swerve
50
Header
77
Jump
50
Technique
50
Aggression
58
Mentality
73
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Hansen |
|---|---|
| ID | 37092 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 41 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
