69 Hanssen PES 2009
| Name | Hanssen |
|---|---|
| ID | 30070 |
| Nationality | Norway |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
60
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
76
Jump
78
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hanssen |
|---|---|
| ID | 30070 |
| Nationality | Norway |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
