95 Hanue (Hagi) PES 2008
| Name | Hanue |
|---|---|
| Real Name | Hagi |
| Full Name | Gheorghe Hagi |
| ID | 67873 |
| Real ID | 2337 |
| Nationality | Romania |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
91
Attack
40
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
83
Agility
95
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
97
Short Pass Accuracy
88
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
92
Shot Power
87
Shot Technique
90
Free Kick Accuracy
91
Swerve
67
Header
70
Jump
96
Technique
85
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
| Name | Hanue |
|---|---|
| Real Name | Hagi |
| Full Name | Gheorghe Hagi |
| ID | 67873 |
| Real ID | 2337 |
| Nationality | Romania |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
