76 Harry Kewell PES 2010
| Name | Harry Kewell |
|---|---|
| ID | 1845 |
| Nationality | Australia |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | Australia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
50
Defence
75
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
76
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
82
Shot Power
78
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
79
Swerve
66
Header
72
Jump
84
Technique
78
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
3
Condition
Skills
- S04 PK Taker
- S06 Outside Curve
- S16 One-Footed Roulette
- Dribbling
| Name | Harry Kewell |
|---|---|
| ID | 1845 |
| Nationality | Australia |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | Australia |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

