74 Hartock PES 2009
| Name | Hartock |
|---|---|
| Full Name | Joan Hartock |
| ID | 8557 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
81
Body Balance
60
Stamina
70
Top Speed
72
Acceleration
83
Response
73
Agility
53
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
81
Jump
45
Technique
63
Aggression
60
Mentality
73
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hartock |
|---|---|
| Full Name | Joan Hartock |
| ID | 8557 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
