70 Haruna PES 2010
| Name | Haruna |
|---|---|
| ID | 40505 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
58
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
80
Shot Power
69
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
72
Swerve
70
Header
80
Jump
78
Technique
69
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Haruna |
|---|---|
| ID | 40505 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
