76 Hasan Sas PES 2008
| Name | Hasan Sas |
|---|---|
| ID | 1355 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
52
Defence
77
Body Balance
80
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
77
Response
82
Agility
84
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
77
Shot Power
83
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
77
Swerve
78
Header
81
Jump
81
Technique
78
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Hasan Sas |
|---|---|
| ID | 1355 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
