70 Hashimoto PES 2009
| Name | Hashimoto |
|---|---|
| Full Name | Innokentiy Samokhvalov |
| ID | 658 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
68
Defence
71
Body Balance
84
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
78
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
70
Shot Power
67
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
72
Swerve
69
Header
74
Jump
75
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Covering
| Name | Hashimoto |
|---|---|
| Full Name | Innokentiy Samokhvalov |
| ID | 658 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
