74 Haunatakul (Sinthaweechai) PES 2010
| Name | Haunatakul |
|---|---|
| Real Name | Sinthaweechai |
| ID | 96188 |
| Real ID | 30652 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
34
Attack
69
Defence
74
Body Balance
60
Stamina
72
Top Speed
78
Acceleration
83
Response
80
Agility
51
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
67
Shot Power
46
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
45
Swerve
52
Header
80
Jump
53
Technique
67
Aggression
70
Mentality
74
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Haunatakul |
|---|---|
| Real Name | Sinthaweechai |
| ID | 96188 |
| Real ID | 30652 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
