69 Henin PES 2009
| Name | Henin |
|---|---|
| ID | 34504 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
77
Defence
80
Body Balance
81
Stamina
71
Top Speed
77
Acceleration
77
Response
69
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
76
Shot Power
56
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
79
Header
74
Jump
68
Technique
61
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Henin |
|---|---|
| ID | 34504 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SWP |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
