60 Hese PES 2009
| Name | Hese |
|---|---|
| ID | 4000 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
72
Defence
77
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
70
Agility
65
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
74
Shot Power
57
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
51
Swerve
79
Header
78
Jump
68
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hese |
|---|---|
| ID | 4000 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
