65 Hewson PES 2009
| Name | Hewson |
|---|---|
| ID | 38591 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
55
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
71
Agility
74
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
68
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
66
Swerve
75
Header
71
Jump
75
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Hewson |
|---|---|
| ID | 38591 |
| Nationality | England |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
