74 Hilton PES 2008
| Name | Hilton |
|---|---|
| Full Name | Vitorino Hilton |
| ID | 7642 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
77
Defence
79
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
70
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
56
Swerve
74
Header
83
Jump
68
Technique
56
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hilton |
|---|---|
| Full Name | Vitorino Hilton |
| ID | 7642 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Racing Club de Lens |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
