74 Himeni (P. Nouri) PES 2010
| Name | Himeni |
|---|---|
| Real Name | P. Nouri |
| ID | 71433 |
| Real ID | 5897 |
| Nationality | Iran |
| Club | Free Agent |
| National Team | Iran |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
68
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
72
Top Speed
68
Acceleration
72
Response
68
Agility
80
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
80
Shot Power
58
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
72
Header
69
Jump
76
Technique
69
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Himeni |
|---|---|
| Real Name | P. Nouri |
| ID | 71433 |
| Real ID | 5897 |
| Nationality | Iran |
| Club | Free Agent |
| National Team | Iran |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
