69 Hines PES 2008
| Name | Hines |
|---|---|
| ID | 34018 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 38 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
71
Defence
79
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
71
Response
73
Agility
66
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
76
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
74
Header
77
Jump
69
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hines |
|---|---|
| ID | 34018 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 38 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
