77 Hoarau PES 2009
| Name | Hoarau |
|---|---|
| Full Name | Guillaume Hoarau |
| ID | 38184 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
38
Defence
86
Body Balance
76
Stamina
69
Top Speed
68
Acceleration
86
Response
69
Agility
83
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
74
Shot Power
86
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
65
Swerve
84
Header
75
Jump
82
Technique
82
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Centre
| Name | Hoarau |
|---|---|
| Full Name | Guillaume Hoarau |
| ID | 38184 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
