63 Hobbs PES 2008
| Name | Hobbs |
|---|---|
| ID | 37084 |
| Nationality | England |
| Club | Liverpool |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 46 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
69
Defence
80
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
69
Agility
69
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
78
Header
78
Jump
71
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hobbs |
|---|---|
| ID | 37084 |
| Nationality | England |
| Club | Liverpool |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 46 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
