67 Höcher PES 2008
| Name | Höcher |
|---|---|
| Full Name | Marc Höcher |
| ID | 8143 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Heracles Almelo |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
50
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
71
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
78
Shot Power
68
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
73
Swerve
59
Header
74
Jump
75
Technique
78
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Höcher |
|---|---|
| Full Name | Marc Höcher |
| ID | 8143 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Heracles Almelo |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
