63 Hogli PES 2010
| Name | Hogli |
|---|---|
| Full Name | Tom Høgli |
| ID | 39752 |
| Nationality | Norway |
| Club | Free Agent |
| National Team | Norway |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
43
Defence
76
Body Balance
81
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
69
Agility
75
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
72
Header
74
Jump
73
Technique
66
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Hogli |
|---|---|
| Full Name | Tom Høgli |
| ID | 39752 |
| Nationality | Norway |
| Club | Free Agent |
| National Team | Norway |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
