69 Holm PES 2008
| Name | Holm |
|---|---|
| ID | 98365 |
| Real ID | 32829 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
82
Swerve
64
Header
73
Jump
81
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Side
| Name | Holm |
|---|---|
| ID | 98365 |
| Real ID | 32829 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
