67 Holman PES 2008
| Name | Holman |
|---|---|
| Full Name | Brett Holman |
| ID | 5880 |
| Nationality | Australia |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | Australia |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
36
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
80
Acceleration
75
Response
82
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
79
Shot Power
71
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
81
Jump
76
Technique
83
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Holman |
|---|---|
| Full Name | Brett Holman |
| ID | 5880 |
| Nationality | Australia |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | Australia |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

