77 Honda PES 2010
| Name | Honda |
|---|---|
| Full Name | Keisuke Honda |
| ID | 11055 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
52
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
85
Shot Power
77
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
80
Swerve
75
Header
77
Jump
80
Technique
82
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Honda |
|---|---|
| Full Name | Keisuke Honda |
| ID | 11055 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
