73 Hopf PES 2010
| Name | Hopf |
|---|---|
| Full Name | Johannes Hopf |
| ID | 38767 |
| Nationality | Sweden |
| Club | Hammarby Fotboll |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
86
Body Balance
58
Stamina
63
Top Speed
60
Acceleration
80
Response
60
Agility
50
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
39
Shot Accuracy
73
Shot Power
40
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
41
Swerve
45
Header
75
Jump
44
Technique
60
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
61
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Hopf |
|---|---|
| Full Name | Johannes Hopf |
| ID | 38767 |
| Nationality | Sweden |
| Club | Hammarby Fotboll |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
