71 Hoterro PES 2010
| Name | Hoterro |
|---|---|
| ID | 53483 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
70
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
74
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
75
Swerve
72
Header
74
Jump
67
Technique
62
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Hoterro |
|---|---|
| ID | 53483 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
