91 Huber (Kahn) PES 2009
| Name | Huber |
|---|---|
| Real Name | Kahn |
| Full Name | Oliver Kahn |
| ID | 66542 |
| Real ID | 1006 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 39 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 91kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
98
Defence
87
Body Balance
63
Stamina
69
Top Speed
75
Acceleration
96
Response
75
Agility
55
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
85
Shot Power
47
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
45
Swerve
54
Header
82
Jump
52
Technique
65
Aggression
95
Mentality
95
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- 1-on-1 Stopper
| Name | Huber |
|---|---|
| Real Name | Kahn |
| Full Name | Oliver Kahn |
| ID | 66542 |
| Real ID | 1006 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 39 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 91kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players