73 Humberto Suazo PES 2008
| Name | Humberto Suazo |
|---|---|
| Full Name | Humberto Suazo |
| ID | 32778 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
36
Defence
82
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
82
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
80
Shot Power
86
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
72
Jump
80
Technique
86
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Humberto Suazo |
|---|---|
| Full Name | Humberto Suazo |
| ID | 32778 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
