59 Huntington PES 2008
| Name | Huntington |
|---|---|
| ID | 32663 |
| Nationality | England |
| Club | Newcastle United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
68
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
67
Agility
65
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
74
Shot Power
59
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
55
Swerve
76
Header
74
Jump
67
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Huntington |
|---|---|
| ID | 32663 |
| Nationality | England |
| Club | Newcastle United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
