64 Hursevic PES 2010
| Name | Hursevic |
|---|---|
| ID | 104001 |
| Real ID | 38465 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
33
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
70
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
77
Shot Power
68
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
71
Header
72
Jump
80
Technique
77
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Hursevic |
|---|---|
| ID | 104001 |
| Real ID | 38465 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players