76 Husin PES 2008
| Name | Husin |
|---|---|
| ID | 1366 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
70
Defence
85
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
69
Acceleration
71
Response
69
Agility
77
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
71
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
80
Swerve
71
Header
69
Jump
80
Technique
65
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Centre
| Name | Husin |
|---|---|
| ID | 1366 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
