74 Hutchinson PES 2008
| Name | Hutchinson |
|---|---|
| Full Name | Atiba Hutchinson |
| ID | 33962 |
| Nationality | Canada |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
54
Defence
82
Body Balance
86
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
77
Agility
84
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
81
Shot Power
74
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
64
Swerve
70
Header
80
Jump
81
Technique
66
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hutchinson |
|---|---|
| Full Name | Atiba Hutchinson |
| ID | 33962 |
| Nationality | Canada |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 13 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
