68 Huth PES 2008
| Name | Huth |
|---|---|
| Full Name | Robert Huth |
| ID | 4872 |
| Nationality | Germany |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
76
Defence
87
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
82
Response
68
Agility
70
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
92
Shot Power
64
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
58
Swerve
73
Header
76
Jump
73
Technique
58
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Huth |
|---|---|
| Full Name | Robert Huth |
| ID | 4872 |
| Nationality | Germany |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
