76 Hutton PES 2008
| Name | Hutton |
|---|---|
| Full Name | Alan Hutton |
| ID | 4953 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Rangers FC |
| National Team | Scotland |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
59
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
79
Acceleration
70
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
63
Swerve
69
Header
77
Jump
76
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Hutton |
|---|---|
| Full Name | Alan Hutton |
| ID | 4953 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Rangers FC |
| National Team | Scotland |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

