73 I. Brown PES 2010
| Name | I. Brown |
|---|---|
| Full Name | Brown Ideye |
| ID | 40985 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | FC Sochaux-Montbéliard |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
33
Defence
79
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
79
Acceleration
80
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
81
Shot Power
75
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
76
Header
89
Jump
76
Technique
81
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | I. Brown |
|---|---|
| Full Name | Brown Ideye |
| ID | 40985 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | FC Sochaux-Montbéliard |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
